• Obsah

  Jazdecká škola pre začiatočníkov i pokročilých

  "Žiadny čas nie je stratený, ak je strávený na konskom chrbte."

  Kurzy jazdenia Vás naučia pochopiť koňa, zvládnuť základnú starostlivosť o tieto prekrásne zvieratá, ako aj prežiť prvé chvíle v sedle. Pod vedením našich inštruktorov sa naučíte, ako si koňa pred jazdením prichystať, vyčistiť, nasedlať a nauzdiť.

   

  Jazdecké kurzy prebiehajú v troch úrovniach:

   

  1. Bronzový kurz - začiatočníci

  Začiatočníci u nás vždy začínajú na lonžke a dostanú toľko času, koľko potrebujú na získanie sebadôvery a stabilného, rovnovážneho sedu.  Naučia sa tiež starostlivosti o kone pred jazdením a po jazdení.  Absolvujú svoje prvé potulky po prírode, všetko pod vedením inštruktora.

   

  2. Strieborný kurz - stredne pokročilí

  Jazdci už spoľahlivo zvládaju rovnovážny sed vo všetkých chodoch. Následne sa naučia základom ovládania koníka a prvým bezpečným krokom po jazdárni bez asistencie inštruktora. Jazdci jazdia v dvojiciach. Pre stredne pokročilých jazdcov ponúkame možnosť prekrásnych prechádzok po okolitej prírode, čo vám poskytne nenahraditeľný relax po ťažkom dni, či už v práci, alebo v škole.


  3. Zlatý kurz - pokročilí jazdci

  A pre tých, čo sa chcú stále zlepšovať a v jazdení zdokonalovať, ponúkame kurzy pokročilých jazdcov, kde vás zasvätíme do tajov práce s koňom, naučíme vás prijazďovať koníka, zjemňovať pomôcky, pracovať na prilnutí, zosúladiť sa s koňom a priblížiť sa k čo možno najväčšej dokonalosti a vzájomnej harmónii. :-)

   

  "Jazdenie by malo byť súlad dvoch duší a dvoch tiel v jednom "dokonalom" celku. Je to tanec, ladnosť, jemnosť, cit ... no najmä vzájomná dôvera,láska a vzájomné porozumenie medzi dvomi odlišnými tvormi. Keď sa tieto veci spoja v jedno, vzniká nepretrhnuteľné puto medzi človekom a jeho koňom a dokážu predviesť tie najnáročnejšie figúry v dokonalom súlade, ktoré sa zdajú až nemožné... "
  (autor: jazdci našej jazdeckej školy)